Hosting strony, dlaczego jest ważny

Share This Post

Dlaczego dobry hosting jest ważny? Przede wszystkim dobry i szybki hosting pozwala na sprawne wczytanie twojej strony internetowej, nie zależnie czy będzie to mała prosta OnePageowa strona, rozbudowany portal lub sklep internetowy.

Szybki hosting pozwala łatwo i sprawnie wczytać stronę internetową, niezależnie od tego, czy mówimy o sklepie internetowym, portalu czy blogu.

Wybierając hosting dla naszej witryny internetowej, będziemy mieli do czynienia z takimi pojęciami jak serwer dedykowany, serwer wirtualny czy hosting współdzielony. Poszczególne oferty hostingowe różnią się od siebie nie tylko ceną, ale przede wszystkim parametrami. Jednym z ważniejszych parametrów serwera jest pojemność. Jak przekłada się ona na działanie strony internetowej?

Najważniejsze parametry serwerów

Wśród najważniejszych parametrów serwera można wymienić:

  • Transfer – zapewne każdy z Was wykupywał kiedykolwiek pakiet internetu w telefonie. Podobnie jest również w przypadku transferu. Określa on liczbę danych, jaka może zostać wysłana (zwykle w ciągu miesiąca) z serwera lub do serwera. Przykładowo pewna ilość danych pobierana jest w chwili odwiedzin strony przez użytkowników. 
  • Pojemność – tworząc stronę internetową oraz rozwijając ją, musisz wgrywać wiele plików, takich jak zdjęcia, wideo czy nowe szablony. Pojemność to inaczej ilość miejsca na dysku twardym. To właśnie od niej zależy, ile plików pomieści.
  • Uptime – wyrażona w procentach dostępność serwera, która określa, przez jaki czas w ciągu roku serwer będzie dostępny bez żadnych awarii i przestojów.

Oczywiście to tylko jedne z licznych parametrów czy opcji, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Pamiętajmy, że przy wyborze hostingu ważna jest też liczba baz danych, ilość stron www, dostępne technologie czy backup. Nic dziwnego, że zakup hostingu musi być dobrze przemyślaną decyzją.

Pamiętajmy też, że im więcej plików na stronie, tym więcej transferu będą zużywać użytkownicy. Niestety, jeśli wykorzystamy dostępne zasoby, to o ile nie zwiększymy ich w trakcie trwania umowy, nasze konto hostingowe może zostać zablokowane, a strona przestanie działać. 

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

Bez kategorii

Studnie Lublin, Studnie Lubelskie

Studnie Lubelskie – Wykonujemy odwierty pod studnie głębinowe i pompy ciepła. Nasze usługi wykonujemy małogabarytowymi wiertnicami. Swoje usługi wykonujemy na terenie Chełma, Lublina oraz całego

Bez kategorii

Najlepsze musy melexy w Łebie

Korzystałem z ecobusleba.pl mają najlepsze melexy i świetną organizację. Meleksy pracują całą dobę i można zamówić niestandardowy kurs. Meleks w Łebie to fajna sprawa bo

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch

Wycena strony www

Aby otrzymać dokładną wycenę strony internetowej, sklepu, pozycjonowania lub innych usług, wypełnij krótki formularz a wycenę otrzymasz w ciągu 48h.